Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo je najčistejšia a najušľachtilejšia športová disciplína? Starovekí Gréci by v tom mali jasno - je to beh! Niet divu, že najmä v posledných rokoch nastal totálny bežecký boom. V centrách veľkých miest sa počas teplých mesiacov zastavuje doprava len preto, aby ľudia mohli prebehnúť okolo krásnych pamiatok, veľké spoločnosti a politickí kandidáti organizujú spoločné behy so svojimi fanúšikmi a už ani nespočítame, koľkokrát sme videli, ako sa niekto z našich priateľov chváli svojím výkonom na sociálnych sieťach.

    Niet divu, veď beh je pre telo mimoriadne prospešný. Je to jedna z najprirodzenejších foriem cvičenia, a preto je to aj jeden z najvýhodnejších spôsobov, ako zhodiť nadbytočné kilá alebo sa zahriať pred tréningom. Okrem chudnutia patrí medzi fyzické výhody behu aj spomalenie procesu starnutia, zlepšenie spánku a imunity voči chorobám, zvýšenie hladiny energie, sexuálneho apetítu a schopnosti sústrediť sa. Chráni tiež pred osteoporózou a znižuje krvný tlak, hladinu cholesterolu a výskyt ischemickej choroby srdca. Okrem toho sú tu všetky pozitívne účinky na ľudskú psychiku - spôsobujú lepšie vnímanie seba samého a zvýšenie sebaúcty, intenzívnejšie pocity šťastia, zníženie napätia a agresivity a zvýšenie schopnosti vyrovnať sa so stresom, depresiou a úzkosťou. 

    Zo všetkých týchto dôvodov je jasné, že beh by mali do svojho tréningu zaradiť všetci športovci. Preto v našej ponuke cvičebných strojov nájdete aj bežecké pásy a bežecké chodníky, ktoré vám dodajú možnosť čo najprirodzenejšieho cvičenia v posilňovni bez toho, aby ste museli prerušiť tréning kvôli behu v lese alebo na bežeckom ovále.

    Čoraz obľúbenejším variantom bežeckých pásov sú takzvané bezmotorové bežecké pásy. Na týchto trenažéroch nenastavujete rýchlosť, akou chcete bežať, pomocou ovládacieho panela, ale sami dodávate všetok impulz na to, aby sa pás pohyboval, a to naklonením vášho tela a frekvenciou a dĺžkou vašich krokov. Ďalšou veľkou výhodou tohto typu pásu je, že ho môžete používať ako bežecký pás aj ako pás na chôdzu, čo vám dáva veľa možností, ako ho využiť pri tréningu. Chôdza na bežiacom páse sa môže zdať ako hračka, ale verte nám - keď budete chodiť do rytmu rýchlej hudby a nastavíte sklon na 30 stupňov, budete sa potiť, akoby ste bežali maratón.

    Ak chcete pre svoju posilňovňu získať najkvalitnejšiu možnosť na trhu, máme pre vás to, čo hľadáte. Bežecký pás StrongMill sa vďaka 60 tvarovaným hliníkovým lamelám pohybuje prakticky bez trenia na guličkových ložiskách. Aby ste sa rozhýbali, nestačí sa len odrážať nahor ako na klasickom bežeckom páse, musíte sa aktívne odrážať a nakláňať trup. To znamená, že nielen trénujete postavu, ale aj posilňujete svaly po celom tele.

    Najlepšie bežecké pásy a pásy na chôdzu nájdete len v spoločnosti Stronggear.