Rýchle info AKCIA -16% Doprava ZADARMO
StrongBike ProStrongBike Pro

StrongBike Pro

Počet hviezdičiek je 4 z 5
Skladom posledné kusy
644 € 769 €
536,67 € bez DPH

Možno si teraz kladiete otázku - čím sa cyklotrenažér líši od iných posilňovacích strojov, ktoré simulujú jazdu na bicykli? Každý správny telocvikár vie, že hoci všetky tieto stroje majú pedále a môžu sa používať na tréning vytrvalosti, spaľovanie tukov a posilňovanie dolných končatín a celého tela, sú medzi nimi veľké rozdiely.

Najväčší rozdiel spočíva v odlišnom držaní tela počas jazdy. Cyklistické trenažéry, ako naznačuje ich názov, viac simulujú jazdu na skutočnom bicykli, pretože majú nižšie riadidlá. Telo sa pri jazde ohýba do predklonu, čo je poloha, ktorá umožňuje dosahovať vyššie rýchlosti ako pri iných strojoch, ktoré majú riadidlá umiestnené vyššie a chrbát by mal byť pri cvičení na nich dokonale rovný. 

Cyklotrenažéry sú ideálne stroje na bežný tréning zameraný na chudnutie, spevnenie tela a udržiavanie kondície. Ocenia ich však aj náročnejší športovci, ktorí od svojho nového zariadenia očakávajú športovejšiu jazdu. Rovnako ako na bicykli môžete šliapať v stoji, čo vám umožní meniť polohy a zapojiť počas cvičenia viac svalov. A ak ste cyklista, ktorého čaká zimná sezóna, cyklotrenažér bude jasnou voľbou pre váš tréning.

Ďalším rozdielom je pripojenie pedálov k zotrvačníku stroja, čo má veľký vplyv na samotné šliapanie do pedálov. Pri cyklotrenažéroch sú pedále pripojené priamo k zotrvačníku, čo znamená, že ak prestanete šliapať, pedále sa otočia bez vášho pričinenia. To môže mať dobrý vplyv na motiváciu - ak už nemôžete, pedále vás prinútia pokračovať a posunúť svoj limit na ďalšiu úroveň. Ak však potrebujete okamžite zastaviť, je tu samozrejme možnosť zatiahnuť brzdu, aby sa zotrvačník okamžite prestal otáčať.

V našej ponuke nájdete cyklotrenažéry StrongBike, ktoré sa vďaka svojej prepracovanosti nestratia ani v tých najnáročnejších posilňovniach. Pevná konštrukcia je tradične vyrobená z najkvalitnejšej ocele, ktorá zabezpečuje maximálnu stabilitu, pevnosť a odolnosť. Takže sa môžete oprieť do tréningu a nemusíte sa obávať, že cyklotrenažér odletí na druhú stranu miestnosti. 

Azda najväčšou pýchou trenažéra StrongBike je však nový systém remeňového pohonu, ktorý v porovnaní s jeho predchodcami zaručuje tichý a absolútne plynulý chod. Okrem toho si môžete nastaviť naozaj intenzívny odpor vďaka špeciálne navrhnutým lopatkám, ktoré zvýšia účinnosť vášho tréningu na absolútne maximum. Samozrejme, nechýbajú ani ďalšie funkcie, ako je nastaviteľnosť sedadla, protišmykové rukoväte z kvalitnej gumy, veľký a prehľadný LCD displej alebo transportné kolieska pre čo najpohodlnejší transport.

Teraz už teda viete, prečo sa cyklotrenažéry nestratia ani vo vašej domácej posilňovni či profesionálnej telocvični. Ponúkame tie najlepšie trenažéry na trhu, preto neváhajte a objednajte si svoj super kúsok na StrongGear.sk!