Jóga je starobylá a komplexná prax, ktorá má korene v indickej filozofii. Hoci pôvodne išlo o spirituálnu praktiku, v dnešnej dobe je joga využívaná ako spôsob podpory fyzickej a duševnej pohody. Niet divu, že sa v dnešnej uponáhľanej spoločnosti stáva stále populárnejšou. Pre mnoho ľudí jóga predstavuje každodenné pozastavenie v ich hektickom a rušnom živote.

Správne vybavenie vám môže pomôcť nadchnúť sa pre vaše jogové praxe a umožní vám správne vykonávať jednotlivé cviky a pozície. Základným vybavením úplne bežne používaným v telocvičniach a jogových štúdiách je podložka na jogu. Táto podložka pomáha definovať váš osobný priestor, a zároveň zabraňuje prípadnému pošmyknutiu - najmä keď sa trochu zapotíte! Poskytuje tiež podporu a odpruženie na tvrdej podlahe. Poskytuje tak stabilný a bezpečný povrch, ktorý zaisťuje správne vykonávanie jóga pozícií a chráni vaše kĺby.

Jóga blok je obdĺžnikový blok typicky vyrobený z hustej peny. Slúži ako rekvizita pri cvičení jogových ásan. Účelom jogového bloku je pomôcť so stabilizáciou pozícií a urobiť ich dostupnejšími pre jogíny rôznych schopností. Vďaka svojej pevnosti a tvaru zvyšujú joga bloky rovnováhu a flexibilitu, a tiež znižujú riziko zranenia. Ich kompaktné rozmery a ľahkosť ich robia ľahko prenositeľnými a skladovateľnými.

Vybavenie na jogu zahŕňa širokú škálu položiek, od oblečenia až po bloky a podložky na jogu. Správne jogové príslušenstvo vám bezpochyby pomôže vyťažiť z jogy maximum.