Posilňovacie klietky je základ, bez ktorého sa vaša posilňovňa nezaobíde. Táto masívna konštrukcia je obzvlášť vhodná na silový tréning so vzpieračskými tyčami - najmä na drepy a benchpress. Spektrum použitia je však oveľa širšie. Je to multifunkčný nástroj, ktorý si nájde miesto vo vašej posilňovni aj napriek väčším rozmerom.

Medzi najväčšie výhody záťažovej klietky patrí jej odolnosť a robustná konštrukcia, vďaka ktorej má skutočne vysokú nosnosť. Za zmienku stojí aj odolná povrchová úprava, stabilita a vysoká variabilita nastavenia výšky.

Niektoré posilňovacie klietky majú aj plochú alebo multifunkčnú hrazdu, vďaka čomu ju nie je potrebné kupovať samostatne a pridávať na stenu. Takto vám fitness klietky ušetria čas aj peniaze!

Vďaka všetkým vyššie uvedeným faktorom sú fitness klietky mimoriadne bezpečné. Vďaka tomu sú obľúbené medzi začiatočníkmi aj pokročilými používateľmi všetkých vekových kategórií a pohlaví. Ich stabilitu podporujú protišmykové podložky a široký profil rámu.

K posilňovacím klietkam je možné pripojiť rôzne príslušenstvo, napríklad gymnastické kruhy, lodné laná, expandéry, TRX, hrazdy a mnoho ďalších pomôcok.

Medzi najobľúbenejšie cviky na zaťažených klietkach patria zaťažené drepy, pri ktorých klietka poskytuje pocit istoty a stability. Je však vhodný na precvičenie všetkých svalových skupín.

Vyberte si z ponuky najkvalitnejších oceľových klietok, ktoré sme dôkladne otestovali, takže za ne môžeme osobne ručiť. Vaša telocvičňa s nimi získa nový rozmer!