Kto by nemiloval jazdu na bicykli - príroda, vietor vo vlasoch... ale je to aj jedna z najlepších kardio aktivít. Počas jazdy spálite obrovské množstvo kalórií a navyše naštartujete svoj metabolizmus, ktorý funguje oveľa rýchlejšie aj po skončení jazdy. Navyše na rozdiel od behu nezaťažuje toľko bedrá a kolená. Ale nechceme hovoriť o jazde po lúkach a hájoch. Chceme vám predstaviť alternatívu tohto skvelého športu, vďaka ktorej sa nebudete musieť vzdialiť ani na meter od svojej posilňovne. Predstavujeme rotopedy.

Najväčšou výhodou rotopedů je jednoznačne to, že do tréningu môžete ľahko zakomponovať jazdu na koni. Kombinácia kardio a silového tréningu je ideálnou kombináciou na zhodenie nadbytočných kilogramov a následné vyformovanie postavy. Takže ak sa nechystáte na objem a chcete získať peknú fit postavu, rotoped je pre vás správna voľba. Okrem toho pri šliapaní do pedálov posilňujete viac svalov, ako by ste si mysleli - najviac samozrejme pracujú lýtka a stehná, ale pri vyššej záťaži zapojíte aj sedacie svaly, jadro tela, spodnú časť chrbta, ramená a tricepsy.

Nájdete tu mnoho rôznych druhov rotopedů. Skladací rotoped na cvičenie sa dá ľahko zložiť a rozložiť, takže nezaberie veľa miesta, takže sa bude hodiť najmä do malých domácich telocviční a môžete ho vziať aj do auta na chatu. Na druhej strane magnetické rotopedy obsahujú elektromagnetický brzdný systém, ktorý dokáže automaticky rovnomerne rozložiť požadovanú záťaž pomocou indukčnej brzdy. Existujú aj jednoduchšie rotopedy pre starších ľudí, ktorí si môžu precvičiť telo napriek zníženej pohyblivosti.

V spoločnosti StrongGear však máme na predaj rotoped, ktorý upokojí každého. Volá sa Air Bike a ak máte posilňovňu, je to absolútna nevyhnutnosť - pretože je to jeden z najlepších a najúčinnejších strojov, ktorý kombinuje kardio a silový tréning naraz. Je vyrobený z ocele najvyššej kvality a obsahuje množstvo inovatívnych riešení, vďaka ktorým je zaslúžene považovaný za lídra na trhu.

Vďaka špeciálnym pogumovaným rukovätiam zapojíte pri šliapaní na bicykli celé telo. Na prekonanie záťaže nepoužívate len nohy, ale do procesu sa výrazne zapájajú aj ruky, chrbát a celé jadro tela. Rotoped je navrhnutý aj na jazdu bez nôh - stačí ich položiť na bočné rukoväte a môžete precvičovať hornú časť tela. Opierky na ruky sú navyše vystužené, aby ste sa o ne mohli riadne oprieť a zároveň si posilniť ruky. V strede rotopedu sa nachádza masívny centrálny rám, ktorý bol v porovnaní s predchádzajúcou verziou rotopedu zosilnený. Výsledkom je dokonale stabilná a pevná základňa, ktorá bez problémov vydrží aj tých najodolnejších športovcov.

Rotopedy sú nevyhnutnou súčasťou každej správnej posilňovne, či už profesionálnej alebo domácej. Ak si vyberiete najvyššiu kvalitu, nájdete presne to, čo hľadáte na Stronggear!