Stojany na činky nájdete v každej posilňovni na svete. Sú špeciálne navrhnuté tak, aby sa na nich činky mohli narovnávať v určitom poradí, od najľahšej po najťažšiu. Návštevníci posilňovne potom nemusia dlho hľadať závažie, s ktorým cvičia, pretože je jasné, kam siahnuť.

Prečo sa oplatí zaobstarať si stojan na činky?

Dôvodov je niekoľko:

  • Samozrejme, je možné uložiť činky na podlahu, ale pri niektorých typoch podláh by hrozilo riziko poškodenia a so stojanom sa mu môžete vyhnúť.
  • Ak nemáte prehľadné miesto na činky, v posilňovni bude neporiadok.
  • Návštevníci jasne uvidia, či sú alebo nie sú k dispozícii činky v požadovanej hmotnosti.
  • Návštevníci budú vizuálne motivovaní, pretože na stojane jasne uvidia, kde sa ešte môžu pohybovať.

Aké sú rozdiely a čo si vybrať?

V prvom rade sa pozrite na to, ako je konštrukcia pevná. Stojan musí byť schopný udržať desiatky kilogramov. Kvôli vysokému zaťaženiu je tiež potrebné, aby mal gumové nožičky - potom nepoškodí podlahu. Samotný stojan je zvyčajne vyrobený z kovu, ale je dobré, ak sú jednotlivé nohy potiahnuté gumou. Guma chráni stojan a činky a ukladanie činiek na stojan je tichšie.

Klasické stojany na činky majú viac poschodí, dve alebo tri poschodia sú primerané, z vyšších sa činky ťažšie odoberajú. Šírka stojana potom určuje, koľko párov činiek sa naň zmestí. Na šesťhranné jednoručné činky sa predávajú špeciálne typy stojanov.

Nezabudnite na stojan na drepy

Stojany na drepy tiež patria do kategórie stojanov, ktoré môžu mať mnohostranné využitie. Oceľové konštrukcie z nášho sortimentu možno použiť aj na naťahovanie gymnastických kruhov, expandérov, TRX, tricepsových tyčí a ďalšieho vybavenia.

Kritériá výberu sú rovnaké ako pri stojanoch na činky. Základňa musí byť stabilná, praktická je pogumovaná. Je potrebné sa uistiť, že rozpätie držiakov činky zodpovedá dĺžke činky, ktorú budete používať.

Získajte od nás stojany na činky, radi vám pomôžeme s výberom.