Keď si otvoríte svoju vysnívanú posilňovňu alebo si ju možno zriadite doma, budete potrebovať miesto, kam umiestniť všetko potrebné vybavenie. Ideálne tak, aby ste ušetrili čo najviac miesta a mohli cvičiť v organizovanom a bezpečnom prostredí. Poznáme mnoho prípadov ľudí, ktorí položili kotúč na lavičku, len aby im po neopatrnom pohybe spadol na nohu. A ruku na srdce - som si istý, že aj vám sa cvičí oveľa ľahšie, keď sa nemusíte predierať hromadou kovu a hľadať všetko na svojom mieste v stojane.

Ak necvičíte s tyčami so závažím, kde sú závažia pripevnené napevno, ale s osami, na ktorých sú jednotlivé závažia namontované, určite sa vám v posilňovni začnú hromadiť kotúče. Päťkilové na ramená, desaťkilové na bicepsy, a keď chcete prekonať svoj rekord v mŕtvom ťahu, možno ani nebudete počítať počet závaží. Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako uložiť zariadenie, ale určite odporúčame profesionálne stojany na kotúče, pretože ako sme už spomenuli vyššie - bezpečnosť na prvom mieste.

Každý správny domáci majster si pravdepodobne dokáže doma vyrobiť vlastné držiaky na disky. Ľahko sa však môže stať, že takýto stojan zlyhá pri obrovskom zaťažení a katastrofa môže byť na svete. Naše stojany na kotúče sú však vyrobené z pevnej ocele, ktorá vydrží záťaž aj tých najťažších navijakov, takže sú úplne bezpečné.

V spoločnosti StrongGear nájdete niekoľko spôsobov, ako možno závažia uložiť. Najklasickejšou možnosťou je veľký stojan na kotúče v tvare stromu - z centrálnej vertikálnej tyče vedie celkovo šesť hrotov, na ktoré možno upevniť jednotlivé kotúče. Tento typ ponúka veľký úložný priestor. Hroty sú spolu dlhé 190 cm, takže môžete naložiť napríklad 27 klasických 10 kg nárazníkových kotúčov StrongGear a 45 1,5 kg frakčných kotúčov. A to už znie ako slušná zásoba. Spodné štyri hroty sú určené na klasické kotúče s hmotnosťou 5 až 25 kg, zatiaľ čo horné dva sú určené na kotúče s čiastočnou hmotnosťou.

    Ďalšou ponúkanou možnosťou je malý stojan na kotúče, ktorý má len jednu vertikálnu tyč, na ktorej sú jednotlivé závažia priamo namontované zhora nadol. Veľkou výhodou tohto typu stojana na kotúče je bezkonkurenčná úspora miesta. Na nosič môžete naskladať až 13 kusov 25 kg pretekárskych nárazníkových diskov s celkovou hmotnosťou 325 kg, čím ľahko ušetríte veľa miesta pre iné vybavenie. Ak sa vám však nepáči predstava, že presne ten kotúč, ktorý potrebujete, bude ležať úplne dole, je pre vás lepšou voľbou veľký stojan. 

    Najväčší nadšenci si u nás môžu dopriať skutočnú špecialitu v podobe mobilného stojana na kotúče. Robustná oceľová konštrukcia je neuveriteľne pevná a samotný stojan pojme cievky rôznych veľkostí od 0,5 do 50 kg. Plastové kolieska a vyvýšená pogumovaná rukoväť potom zabezpečia, že keď si budete chcieť na druhej strane posilňovne poriadne naložiť, nebudete musieť prenášať jedno závažie za druhým.