Veslovacie trenažéry sú v poslednom čase čoraz populárnejšie. A niet sa čomu čudovať, pretože univerzálny spôsob, ako zapojiť obrovské množstvo svalov na celom tele, pri používaní stroja s inými fitnes zariadeniami nenájdete. Aké sú najväčšie výhody cvičenia na týchto veslovacích trenažéroch?


 Je to jeden z najlepších spôsobov kardio cvičenia. Ak si teda chcete zvýšiť fyzickú kondíciu, zhodiť nejaké to kilo navyše alebo spevniť postavu, veslovací trenažér je skvelou voľbou. Dokonale napodobňuje pohyb, ktorý vykonávajú športoví veslári, a zapája úplne celé telo. Vďaka komplexnému pohybu pri cvičení na veslovacom trenažéri účinne posilníte chrbtové a brušné svaly, ale správne zapojíte aj svaly zadku a nôh. Vďaka tomu je výbornou voľbou pre tých, ktorí chcú zlepšiť svoju celkovú kondíciu a silu.

Jednou z najväčších výhod veslovacieho trenažéra je jeho schopnosť spáliť veľké množstvo kalórií - priemerný používateľ spáli za hodinu intenzívneho cvičenia na trenažéri až 600 kalórií. Ďalšou výhodou je, že tento stroj je veľmi šetrný ku kĺbom, takže ho možno používať aj pri bolestiach kolien alebo členkov.

A ako funguje? V základnej polohe máte pokrčené nohy, pričom sedadlo a rukoväť sa nachádzajú hneď vedľa zotrvačníka. Záber sa potom iniciuje zatlačením nohami, čím sa dosiahne posunutie sedadla od zotrvačníka na druhú stranu. Pohyb sa potom dokončí odtiahnutím rukoväte od zotrvačníka, pri ktorom zapojíte najmä chrbát, trup, boky a ruky. 

V našej ponuke nájdete veslovacie trenažéry prémiovej značky StrongRow, ktoré ponúkajú pokročilé technológie a špičkové materiály. Kvalitu zabezpečuje robotické testovanie, počas ktorého sa bez prerušenia vykonajú milióny príťahov. Vďaka tomu si môžeme byť istí, že tieto veslovacie trenažéry vydržia naozaj náročné používanie a rozdiel v kvalite nepocítite ani po dlhodobom používaní. Stabilná konštrukcia je vyrobená z kvalitnej ocele a vzduchový zotrvačník minimalizuje hluk a ponúka veľmi realistický pocit z veslovania.

Obrovskou výhodou je počítač, vďaka ktorému môžete ľahko sledovať svoje výsledky a uistiť sa, že sa neustále zlepšujete. Na výber je široká škála prednastavených tréningových režimov - môžete si nastaviť časové a vzdialenostné intervaly alebo kontrolovať množstvo spálených kalórií, celkový počet príťahov či tepovú frekvenciu. Vďaka rozsahu odporu od 1 do 9 potom môžete rozvíjať svalovú vytrvalosť a výbušnú silu. Po celý čas však spaľujete tuk. Čerešničkou na torte je dodatočné polstrovanie sedadla a rukovätí, vďaka ktorému budete cvičiť oveľa dlhšie, než by ste si dokázali predstaviť.

Tieto veslovacie trenažéry sú vďaka svojej skladnosti ideálne do domácej posilňovne, ale perfektne sa uplatnia aj v profesionálnych posilňovniach. Na nič nečakajte a objednajte si svoj na StrongGear.sk!